AB „Grigiškės“ įteiktas „Baltosios bangos“ nario pažymėjimas

AB „Grigiškės“ įteiktas „Baltosios bangos“ nario pažymėjimas

2014 04 28

2014 m. balandžio 28 d. LR Vyriausybės rūmuose vykstančios konferencijos „Poveikis šešėlinei ekonomikai: baudimas ar prevencija“ metu premjeras Algirdas Butkevičius įteikė Investuotojų forumo iniciatyvos už skaidrų verslą "Baltoji banga" narių pažymėjimus naujai prisijungusioms įmonėms. Jų tarpe – AB "Grigiškės“.

Pažymėjimą iš premjero rankų atsiėmęs AB „Grigiškės“ prezidentas Gintautas Pangonis džiaugėsi, kad įmonių grupė prisijungė prie iniciatyvos ir užtikrino, kad iki šiol skaidriai dirbusi įmonių grupė tai vykdys ir ateityje.

Apie „Baltosios bangos“ iniciatyvą
Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – skatinti skaidrią Lietuvos verslo praktiką. Šiame judėjime dalyvaujančios bendrovės neapsiriboja tuo, kad pačios veikia skaidriai, jos aktyviai ragina taip pat elgtis ir kitus rinkos dalyvius:
• skaidriai dalyvauti konkursuose (viešuosiuose pirkimuose) – nepapirkinėjant jų organizatorių ir vertinimo komisijos narių, nesinaudojant nelegaliomis finansinėmis ir nefinansinėmis priemonėmis siekiant savo pranašumo prieš kitus dalyvius;
• laikytis LR įstatymų ir mokėti numatytus mokesčius;
• skaidriai atsiskaityti su darbuotojais.
„Baltoji banga“ įkurta 2007 m., o šiuo metu ji jau vienija daugiau nei 55 bendrovės, atstovaujančios tiek stambų, tiek vidutinį ir smulkų verslą.
„Baltosios bangos“ narėms suteikiamas skaidraus verslo ženklas, kuris yra žinomas ir pripažįstamas visuomenėje, verslo bendruomenėje, žiniasklaidoje. Juo pažymėta produkcija, informacinė medžiaga ar administraciniai dokumentai primena, kad bendrovė savo pavyzdžiu padeda diegti Lietuvoje skaidraus ir sąžiningo verslo principus, pasisako už etiško verslo kultūrą, o kartu simbolizuoja nuolatinį bendrovės rūpestį savo pačios reputacija.

Iniciatyvą už skaidrų verslą pradėjo asociacija „Investors Forum“, Pilietinės visuomenes institutas, Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje, „Transparency International“ Lietuvos skyrius, pilietinis junginys „Dalios sąskaita“ ir Lietuvos verslo paramos agentūra. „Baltosios bangos“ globėja - Lietuvos Respublikos Prezidentė J.E. Dalia Grybauskaitė, projektą remia LR Finansų ministerija ir Valstybinė mokesčių inspekcija.

Grįžti atgal