AB „Grigiškės“ atidaro moderniausią popieriaus gamybos cechą baltijos šalyse

AB „Grigiškės“ atidaro moderniausią popieriaus gamybos cechą baltijos šalyse

2015 07 31

2015 m. rugpjūčio 27 d. AB „Grigiškės“ atidarė naująjį higieninio popieriaus gamybos cechą, kuriame veiks moderniausia popieriaus gaminimo mašina Baltijos šalyse. Bendrovė į pastatą ir naująją įrangą investavo beveik 20 mln. eurų. Naujasis cechas suteiks galimybę bendrovei dvigubai padidinti gamybos pajėgumus ir realizuoti bendrovės planus plėsti eksporto apimtis.
Oficialiame cecho atidaryme dalyvavęs LR Ūkio ministras Evaldas Gustas sveikino bendrovę su sėkmingomis investicijomis ir atkreipė dėmesį į pokyčių svarbą, stiprinant Lietuvos kaip konkurencingo popieriaus pramonės gamintojo ir perdirbėjo įvaizdį tarptautinėse rinkose.

AB „Grigiškės“ prezidentas Gintautas Pangonis teigia, kad naujoji popieriaus gaminimo mašina stipriai padidins įmonės gamybos pajėgumus ir sudarys sąlygas tolimesnei produkcijos gamybos bei pardavimų plėtrai. „Higieninio popieriaus įperkamumas ir vartojimas, ypač Baltijos šalyse, sparčiai auga. Turėtos gamybos linijos nebepajėgė pagaminti tiek, kad artimiausiu metu būtų patenkinta paklausa. Naujosios mašinos našumas sieks 30 tūkst. tonų per metus, todėl tai leis ne tik išnaudoti augimo galimybes šiandien, bet ir turėti potencialo ateičiai“, – teigia G. Pangonis.

Naujoji mašina gamins itin aukštos kokybės, išskirtinėmis minkštumo ir tvirtumo charakteristikomis pasižymintį celiuliozinį popierių, skirtą tualetiniam popieriui, popieriniams rankšluosčiams, valomajam popieriui, nosinaitėms bei servetėlėms. Per metus bendrovė pagamina apie 24 000 tonų higieninio popieriaus, su nauja popieriaus mašina gamybos apimtis padidins iki 47 000 t. Apie 30 proc. ketinama didinti jau šiemet. Apie 30 proc. produkcijos „Grite“ pavadinimu parduodama Lietuvoje, likusi produkcija eksportuojama į Baltijos bei Skandinavijos šalis, Lenkiją ir kitas užsienio šalis.

G. Pangonis atkreipia dėmesį, jog naujoji mašina taip pat sudarys sąlygas pakelti Lietuvoje gaminamo higieninio popieriaus kokybę į visiškai kitą lygį. Šiame segmente popieriaus kokybę apibrėžia popieriaus minkštumo ir tvirtumo balansas. Jis tikina, jog ji nenusileis pasaulinių lyderių gaminių kokybei.

Naujoji popieriaus gaminimo mašina yra vienintelis tokio tipo modernus įrenginys Baltijos šalyse ir viena moderniausių rytų Europoje. Jo įrengimui specialiai buvo pastatytas ir 20 metrų aukščio gamybos cechas. Pagal specialų AB „Grigiškės“ užsakymą pagaminti kai kurie popieriaus mašinos įrengimai dėl itin didelių gabaritų iš Italijos buvo atplukdyti į Klaipėdos uostą ir transportuoti į Grigiškes. Visai gamybos linijai pristatyti iš Italijos į Grigiškių fabriką prireikė net 100 sunkiasvorių vilkikų.

Kadangi vieno iš pagrindinių cilindrų svoris siekė net 72 tonas, jis į cechą buvo įkeltas su itin didelę, 750 tonų keliamąją galią turinčiu kranu. Mašinos sukimosi greitis gali pasiekti net 1 800 m per minutę arba 108 km per valandą. Visos mašinos montavimo darbai truko apie 5 mėnesius.

Naujoji mašina pajėgi suformuoti popieriaus ruloną, kurio diametras siekia 2,6 metrų, o tai sudaro apie 85 km popieriaus. Įrenginys pasižymi ne tik dideliu gamybos našumu, bet ir atitinka aukščiausius ekologijos standartus Europos Sąjungoje, gamyboje vandens ir energijos suvartojimas itin taupus.

Grįžti atgal