AB "Grigeo Klaipėda": prisiimame visą atsakomybę

AB "Grigeo Klaipėda": prisiimame visą atsakomybę

2020 01 08

Šiandien AB „Grigeo“ grupės prezidentas Gintautas Pangonis lankosi bendrovėje ir kartu su neseniai AB „Grigeo Klaipėda“ generaliniu direktoriumi paskirtu Tomu Eikinu sudarė vidinį tyrimą atliksiančią komisiją, kuri tirs visas aplinkybes, susijusias su galima įmonės vykdyta Kuršių marių tarša.

„Susirinkusiems įmonės darbuotojams pasakiau ir visai Lietuvai galiu pakartoti, kad mes prisiimame visą atsakomybę ir nuo jos nebėgsime – padarysime viską, kad išsiaiškintume šio įvykio priežastis, jas pašalintume, ir daugiau tokia situacija nepasikartotų“, - sakė AB „Grigeo“ ir įmonių grupės prezidentas G.Pangonis.

Prieš penkias savaites, 2019 m. gruodžio 3 dieną, AB „Grigeo Klaipėda“ generaliniu direktoriumi paskirtas Tomas Eikinas sako, kad komisija šiandien pradėjo darbą. Vidinis tyrimas apima visapusišką informacijos surinkimą iš visų atsakingų asmenų, techninę nuotekų valymo įrenginių analizę ir kitus susijusius duomenis.
„Tyrimas užtruks ne ilgiau nei keletą savaičių, o jo išvadų pagrindu bus parengtas veiksmų planas, kurį įvykdysime nedelsiant. Taip pat bendradarbiaujame ir bendradarbiausime su teisėsauga ir visomis atsakingomis valstybės institucijomis bei pareigūnais, jiems bus suteikta visa informacija, kokią tik turi įmonė ir jos darbuotojai“, - sakė T.Eikinas.

Nuo antradienio visos AB „Grigeo Klaipėda“ nuotekos yra nukreiptos į „Klaipėdos vandenys“ nuotekų sistemą. Bendrovė patikslina, kad teisėsaugos tyrime kalbama apie galimą taršą ne Klaipėdos mieste, o už miesto, Dumpiuose, esančiuose bendrovės vandens valymo įrenginiuose, esančiuose greta „Klaipėdos vandenys“ turimos nuotekų valyklos. Šiuos įrenginius bendrovė prieš keletą dešimtmečių perėmė iš „Klaipėdos vandenų“.

Kaip anksčiau buvo skelbta, AB „Grigeo Klaipėda“ vadovai pasikeitė prieš keletą mėnesių po to, kai nuo pareigų buvo nušalinti ankstesni ilgamečiai vadovai. AB „Grigeo Klaipėda“ rudenį kreipėsi į teismą dėl buvusių AB „Grigeo Klaipėda“ vadovų Vido Beržonskio ir Jono Garalio veiksmų galimai iššvaistant didelės vertės AB „Grigeo Klaipėda“ turtą.

Grįžti atgal