AB „Klaipėdos kartonas“ investuoja į gamybinio pajėgumo padidinimą

AB „Klaipėdos kartonas“ investuoja į gamybinio pajėgumo padidinimą

2015 07 20

AB „Grigiškės“ dukterinė bendrovė AB „Klaipėdos kartonas“ pradėjo esminį kartoninio popieriaus  gamybos mašinos modernizavimo projektą. Jo tikslas – per 3-5 metus padvigubinti įmonės gamybinį pajėgumą. Kaip buvo paskelbta AB „Grigiškės“ 2015 m. birželio 4 d. pranešime ir komentuota tos pačios dienos susitikime su investuotojais, dukterinės bendrovės strategijoje yra suplanuota šį projektą įgyvendinti trimis etapais. AB „Klaipėdos kartonas“ ir bendrovei „Voith“ GmbH priklausanti „Voith Paper“ S.A. pasirašė 9,3 mln. Eur vertės naujos įrangos tiekimo sutartį ir taip pradėjo pirmąjį popieriaus gamybos mašinos modernizacijos projekto etapą. „Šiame etape į projektą investuosime 13,6 mln. Eur. Iki 2016 m. III ketvirčio pabaigos pagaminus ir sumontavus naują įrangą, esamas mašinos darbo greitis bei popieriaus gamybos apimtys bus padidinti 30%. Tuo pačiu bus pagerinti gaminamos produkcijos kokybiniai parametrai bei išplėstas asortimentas. Atsižvelgdami į augantį produkcijos poreikį, tikime, kad šios investicijos padės bendrovei sustiprinti savo pozicijas tarptautinėse rinkose“, – teigia AB „Grigiškės“ prezidentas ir AB „Klaipėdos kartonas“ valdybos pirmininkas Gintautas Pangonis.

„Voith“ GmbH – 1867 metais įkurta, lyderiaujanti popieriaus gamybos mašinų kompanija pasaulyje, turinti savo padalinius daugiau nei 50 šalių ir generuojanti 5,3 mlrd. Eur metinės apyvartos.


Šiais metais AB „Klaipėdos kartonas“ taip pat investuoja ir į kartoninio korinio užpildo gamybos apimčių padidinimą ir spalio mėnesį planuoja paleisti antrą korinio užpildo gamybos liniją. Planuojamos investicijos – daugiau nei 1,4 mln. Eur. Numatoma, kad įdiegus naują liniją korinio užpildo gamybos pajėgumas padidės beveik tris kartus.

Grįžti atgal