„Grigiškės“ tampa „Grigeo“

„Grigiškės“ tampa „Grigeo“

2015 10 01

Savo įmonių grupės istoriją skaičiuojame nuo 1823 m. Žingsnis po žingsnio, nuosekliai judėdami savo vizijos link, tapome kone visą gamybos ciklą apimančia įmonių grupe: pradedant makulatūros surinkimu ir perdirbimu, medienos apdorojimu, nuosavo biokuro gamyba ir baigiant kokybiškų produktų (higieninio popieriaus, pakavimo popieriaus, korinio užpildo, gofruotojo kartono ir pakuotės, kietųjų medienos plaušo plokščių) gamyba ir pardavimu.  Per savo veiklos metus grupė aktyviai investavo į plėtrą ir įrengimų modernizaciją, stiprino savo pozicijas užsienio rinkose (bendrovių gaminamos produkcijos eksporto apimtys pirmąjį šių metų pusmetį sudarė daugiau nei 70%) ir tapo rimta popieriaus ir medžio pramonės žaidėja ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse bei visoje Europoje, todėl vardo keitimas ir tolimesnė plėtra – natūralus augimo žingsnis.

Oficialiai grupės įmonių pavadinimai keitėsi:
AB „Grigeo Grigiškės“, UAB „Grigeo Baltwood“, UAB „Grigeo Recycling“ – nuo 2015 m. spalio 16 d.
AB „Grigeo Klaipėdos kartonas“ – nuo 2015 m. spalio 20 d.
PAT „Mena Pak“, Ukraina pavadinimo keitimas numatomas 2016 m. pradžioje.

Higieninio popieriaus produkcijos paklausa nuolat auga, ypač sparčiai – Baltijos šalyse. Prognozuojama, kad jose dėl besikeičiančių vartotojų įpročių higieninio popieriaus suvartojimas per ateinančius penkerius metus išaugs trečdaliu. Tuo tarpu augantis poreikis gofruotam kartonui bei jo pakuotėms tiesiogiai susijęs su pramonės augimu, taip pat besikeičiančiu požiūriu į pakuotės ekologiškumą. Pastebima tendencija, jog dėl augančių kaštų iš Kinijos gamyba grįžta į Europos šalis. Gamybą į Europos šalis perkėlusios įmonės įvairiems gaminiams ieško nebrangių pakuočių geografiškai artimesnėse rinkose. Pramonės gamyba auga ir Lietuvoje. ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje 2015 m. liepą pramonės gamybos mastas kilstelėjo 0,5 proc., o per metus išaugo 5,9 proc. Natūralu, kad augant gaminamos produkcijos kiekiui, auga ir poreikis dėžėms, į kurias reikia šią produkciją supakuoti. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, jog gamykloms bei bendrovėms vis dažniau prireikia ekologiškų sprendimų, todėl auga ir kartoninio korinio užpildo paklausa. Jis dėl patrauklios kainos bei nedidelio svorio plačiai naudojamas baldų ir statybos pramonėje. Pastebima tendencija, kad kartoniniu koriniu užpildu vis dažniau siekiama pakeisti produkcijos apsaugai nuo smūgių naudojamą putų polistirolą.

Suprasdama augantį poreikį produkcijai, plėtros galimybes tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, grupė turėjo imtis veiksmų, kad galėtų didinti gamybos pajėgumus, o tai be įrenginių modernizacijos – neįmanoma. Šiemet buvo atidarytas naujas higieninio popieriaus gamybos padalinys, kuriame gaminama popieriaus žaliava, 2015 m. rugsėjo 28 d. buvo pasirašyta 6 finansavimo sutartis su „Nordea Bank AB“ higieninio popieriaus konvertavimo linijos pastato statybai ir linijos įrengimui. Minėtos investicijos bendrai sudarys 29 mln. eurų ir suteiks galimybę plėsti eksportuojamo higieninio popieriaus asortimentą bei didinti kiekius, taip pat sudaryti sutartis su naujais distributoriais bei prekybos centrais visoje Europoje. Investuojama ir į gofruoto kartono, jo pakuočių verslo plėtrą bei kartotinio korinio užpildo gamybos apimčių didinimą – šioms sritims skirta 17,5 mln. eurų.

Grįžti atgal