Grite - metų prekės ženklas 2017

Grite - metų prekės ženklas 2017

2017 06 18

Du dešimtmečius skaičiuojančiam prekės ženklui „Grite“ šiemet atiteko konkurso „Metų prekės ženklas“ nugalėtojo laurai. Didžiulis laimėjimas!

„Grite – vienas senesnių lietuviškų prekės ženklų, tad džiugu, kad per pastaruosius metus matome jo nuoseklų augimą, inovatyvius žingsnius, naujų produktų kūrimą ir plėtrą, „premium“ kategorijos gaminius. Šis prekės ženklas sėkmingai vėl susigrąžina savo vartotojų dalį iš užsienio gamintojų, tad vis dažniau „Grite“ produktų matome lietuvių namuose“, – komisijos sprendimą pagrindinį apdovanojimą skirti „Gritei“ reziumavo Artūras Urbonavičius, „Nielsen“ prekybos analitikos vadovas Rytų Europai ir konkurso „Metų prekės ženklas“ komisijos pirmininkas.

Visai komandai tai yra įvertinimas už įveiktą iššūkį, išlaikant vietinės gamybos higieninį popierių rinkoje ir lyderystę šalyje. Vartotojų palankumas šiam prekės ženklui nėra atsitiktinis. Sėkmę lemia investicijos, atvirumas pokyčiams ir rinkos tendencijų taikymas.

Apie tai, kaip augo ir keitėsi „Grite“, kuo ji išsiskiria iš konkurentų, kalba mūsų komandos žmonės - Robertas Krutikovas, Oksana Bogomolnikova, Juozas Paknys, Simo Svorobovič.

Kas Jums yra „Grite“ prekės ženklas? Kokios emocijos kyla išgirdus „Grite“ pavadinimą?

"„Grite“ – tai, kas rūpi ir svarbu. Pats aktyviai dalyvavau „Grite“ atnaujinimo projekte: tiek strategijos paruošimo, tiek įgyvendinimo etapuose. Noriu ir toliau būti pokyčių, susijusių su „Grite“ prekės ženklu, sūkuryje, todėl aktyviai dalyvauju „Grite“ plėtros, pardavimų, įvaizdžio kūrimo procesuose. Džiugu, kad „Grite“ prekės ženklui jau dvidešimt metų, esame higieninio popieriaus kategorijos lyderiai Lietuvoje, užimame tam tikrą rinkos dalį Baltijos šalyse, o investuotojai ir akcininkai tai vertina. Manau, kad „Grite“ sėkmė kuria mūsų viso verslo vertę."

"Į šį klausimą atsakymas labai paprastas – žinau, kad lengvai gausiu, žinau, kad geras, žinau, kad gerai, kai yra „Grite“. Kokybiškas Lietuvoje pagamintas produktas, ramiai iš lentynos savo įtaigiu dizainu įvairiems skoniams rėkiantis „imk mane, žmogau“."

Kokius įvardintumėte svarbiausius „Grite“ vystymosi etapus per pastaruosius kelis metus?

"Prisiminusi vystymosi raidą, akcentuočiau kelis etapus. Pirmąjį etapą įvardinčiau maždaug 2008-2009 metus, kai įsigijome konvertavimo liniją ir pradėjom gaminti klijuotą trisluoksnį tualetinį popierių. Buvo sukurtas visiškai naujas tualetinis popierius „Orchidea Gold“ ir mes užkariavome bei išvystėme Lietuvoje trijų sluoksnių segmentą. Kitas etapas, vienas iš svarbesnių „Grite“ gyvavimo istorijoje – kai mes pajudėjome kokybės link. Atnaujinome „Grite“ prekės ženklą, atsisakėme dviejų sluoksnių ir „Grite“ tapo vien tik trijų sluoksnių tualetinis popierius. Trečias etapas, tai 2016-2017 metai, įsigyta nauja popieriaus konvertavimo linija, sukurti technologiškai nauji popieriaus įspaudai, kokių dar neturi konkurentai, atnaujintas bei papildytas asortimentas, atsirado dar vienas naujas segmentas ir produktai – keturių sluoksnių tualetinis popierius ir popieriniai rankšluosčiai „Charisma“."

"„Grite“ pamažu keičiasi kiekvienais metais: atnaujinama ne tik išvaizda, bet įvedami ir nauji produktai. Per visus „Grite“ gyvavimo metus visuomet stengiamasi būti arčiau vartotojų – tiek geografiškai, tiek ir lūkesčių patenkinimo prasme. Stengiamasi išgirsti vartotojų lūkesčius, patenkinti juos ir pasiūlyti tai, ko jie tikisi iš „Grite“ produktų. Pakanka popieriaus tiesioginės funkcijos ir nieko daugiau? Pirkėjas ras tokį „Grite“ produktą. Norisi spalvos, kvapo, rašto ar įmantresnės pakuotės? „Grite“ turi ir tokiam pirkėjui, ką pasiūlyti.  Kitas svarbus pokytis – „Grite“ užsiima edukacija. Ant pakuotės vartotojai gali rasti informacijos apie tai, kokį popierių jie perka, pvz., kiek sluoksnių, lapelių, iš kokio popieriaus pagaminta makulatūros celiuliozė ir kt. Didžiuojamės, kad „Grite“ daro tai, ko neturi konkurentai."

Kaip kito „Grite“ produkcijos pardavimai, pardavimų procesas? Kodėl?

"Kai žmonės susikalba, spėja į traukinį ir traukinys važiuoja. Jei pardavimai ir gamyba kartu, o ne kiekvienas sau, traukinys važiuoja. Jei kuriant produktus dalyvauja ir gamybos, ir pardavimų komandos, rezultatas visada bus geras. O dėl pardavimų proceso kitimo galima pakalbėti grupės SEL senos dainos žodžiais „Hey tolyn tolyn, gyvenimas vis gerėja ir gerėja“ (juokiasi). Trumpiau tariant, toliau vežam, daugiau apimam, daugiau uždirbam, daugiau galime sau leisti."

"Augimas jaučiamas ir jis susideda iš daugelio dalykų. Norime, kad „Grite“ būtų arčiau vartotojų, todėl rūpinamės geografine plėtra. Kasdien bendrauju su partneriais ir įtikinu juos, kad „Grite“ produktai yra reikalingi jų lentynose, akcentuoju, kuo „Grite“ yra pranašesnė už kitus produktus, esančius lentynoje, kokią vertę atneš jiems, jei prekiaus „Grite“ produktais. Tai nuolatinės pastangos, kad „Grite“ pasiektų kiekvieną vartotoją."

Kuo unikali yra „Grite“? Kaip ji išsiskiria iš konkurentų?

"„Grite“ unikali ne tik ilga gyvavimo istorija, bet išsiskiria ir savo komunikacija klientams. Šiuo metu vartotojams esame matomi, kaip šeimos prekės ženklas. Tad pagrindinis mūsų išskirtinumas – produktai šeimoms ir jų gerovei."

"Tikrai, esame sąžiningas prekės ženklas, užsiimantis savo vartotojų edukacija. Ant visų gaminių pakuočių rašomas Grite Balance Rate (kokybės lygiai) – tai mūsų unikali sistema, kuria naudodamiesi nurodome žaliavas, sluoksnių, lapelių skaičių, ritinėlio svorį, popieriaus juostos ilgį. Žmogui pateikiama informacija, pagal kurią jis gali išsirinkti jam tinkamiausią produktą. Kitas „Grite“ išskirtinumas – tai naujai sukurti popieriaus įspaudai (raštai). Eskizai sukurti nuo nulio, piešti ranka, sukurtą dizainą labai kruopščiai derinome su linijos gamintoju, nes vienaip pavyzdžiai atrodo ant popieriaus, kitaip – ant metalinio veleno, dar kitaip – ant pagaminto produkto. Derinome kiekvieną taškelį, kol galiausiai gavome mus tenkinantį rezultatą. Į visų pakuočių ir produktų kūrimą įdėta labai daug meilės."

„Grite“ – metų prekės ženklas. Ko palinkėtumėte jam ir komandai ateityje?

"Be abejonių, „Grite“ turėtų būti lyderis Baltijos šalyse, t. y. mūsų namų rinkoje. Taip pat keliame sau tikslus įsitvirtinti Skandinavijos rinkose. Tad ir linkiu, kad „Grite“ taptų pripažintu ir žinomu prekės ženklu Baltijos šalyse ir artimosiose eksporto rinkose. Manau, visi galime didžiuotis, kad dirbame su tokiu prekės ženklu, kurį visiems pavyko išvystyti per 20 metų. Linkiu visiems toliau negailėti savo pastangų ir išlaikyti „Grite“ lyderio pozicijose."

"Tegul „Grite“ kiekvienais metais atsiima geriausio metų prekės ženklo apdovanojimą, taip įrodant, kad vienas laimėjimas nebuvo atsitiktinumas ir „Grite“ iš tiesų yra lyderis.  Visiems tiesiog ačiū, kad esate profesionalūs specialistai ir sugalvojate unikalių idėjų, kokybiškai gaminate, laiku išvežate. Dėl mūsų visų pastangų „Grite“ yra stiprus prekės ženklas."

Grįžti atgal